Şirketimiz, 9Ekim Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri'ne hoşgeldiniz!
en_US English
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği
(Pzt - Cuma)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği

Yabancıdan Yabancıya Araç Satışı

Yabancılara vergisiz araç hizmetleri (taxfreecar, mavi plaka oto)

9Ekim, 1989 yılında şahıs firması olarak kuruldu. İstanbul Ticaret odası resmi web sitesi tetkiklerinden anlaşılacağı üzere (Ticaret Sicil no: 337702, Sayfa 353) 29 Kasım 1995’te T.C. Gümrük Müsteşarlığı’na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirliği Limited Şirketi olarak hizmetlerine devam etmiştir. Bir grup şirketi olan 9Ekim’in Taxfreecar departmanı Türkiye’de yaşayan yabancı uyruklu şahıs (EXPAT) ve firmalara, yabancı konsolosluk ve elçiliklere gümrük müşavirliği ve yabancıdan yabancıya araç lojistiği konusunda uzmanlık gerektiren geniş bir hizmet yelpazesi sunuyor; verilen hizmetlerin kapsamını ve ayrıntılı bilgileri hizmetlerimiz sayfasında bulabilirsiniz.

9Ekim Grup, yönetici kadrosunun tamamı, T.C. Gümrük Müsteşarlığı’na bağlı, İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Komite Üyesi, yetkili ve A Karne resmi izin belgeli Gümrük müşaviridir. Türkiye’de Gümrük müşaviri statüsünde olup A-Z ye yabancıdan yabancıya, mavi plaka otomobil hizmetlerini sunan gerçek ve resmi olarak 24 yıllık geçmişi bulunan başka bir firma örneği bulunmamaktadır. Türkiye de “Taxfreecar” ve mavi plaka otomobil konusunda referans firma 9Ekim Grup olup, 75 kişilik SSK bordrolu personeli ve İstanbul’da yerleşik kendi öz malı 3 adet ofisi, Almanya Köln de bulunan iştirakleri ve Almanca, İngilizce, Fransızca bilen uzman kadrosu ile kurumsal anlamda hizmetlerine profesyonel anlamda devam etmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular bölümünün firmamızın uzmanlık ve hizmet alanıyla ilgili tüm konuları kapsadığını düşünüyoruz, ancak sorunuzun yanıtını bulamadıysanız mutlaka bize yazın, böylece size vereceğimiz yanıttan diğer ziyaretçilerimiz de yararlanabilir.

Taxfreecar®! alım satımı için doğru yerdesiniz...

9EKİM GROUP TAXFREECAR TEMEL HİZMETLERİ

Taxfreecar® statüsündeki araçların resmi gümrük müşavirlik işlemleri, yurtiçi girişi, Türk plakasına çevrilmesi, plaka ruhsat ve aracın trafiğe çıkış sürecine kadar olan işlemler,
Taxfreecar® alım-satımlarında tüm devir ve kayıt işlemleri, Turing mavi karne hizmetleri,
Yabancıdan Yabancıya Taxfreecar® (mavi plaka) temini, satış, alış, takas, satışa aracılık,
Yurt dışından Türkiye’de bulunan yabancılara taxfreecar statüsünde Ön siparişle yeni ve kullanılmış otomobil ithalatı (Almanya’daki mukim çözüm ortağı ve iştirakler işbirliği ile),
Türkiye’de satılan veya takas yolu ile değiştirilmesi düşünülen taxfreecar araçların peşin para, konsinye yolu ile değerlendirilmesi. Satılması düşünülen aracın Almanya’da showroomda satıca adına sergilenerek satışına yardımcı olunması.
Almanya’dan Türkiye’ye düzenli seferler doğrultusunda sadece Otomobil taşıyan Treyler ile Uluslararası Araç nakliyesi. Karayolu Uluslararası otomobil nakliyesi ve lojistik hizmetleri.
Kapıdan kapıya dünyanın her ülkesine konteynır ve Deniz Yolu ile milletlerarası araç nakliyesi hizmeti.
Dünyanın her bölgesine UÇAK ile uluslararası araç nakliyesi.
Lüx araçların özel kapalı kasa ile uluslararası otomobil nakliye hizmeti.
Yurtdışına kesin çıkış durumunda deniz, karayolu veya bizzat sürülerek yurdu terk edecek Taxfreecar® statüsündeki araçlar için yurtdışı çıkış gümrük müşavirliği işlemleri, aracın Türkiye’deki gümrük ve trafik kurumlarındaki kayıtlarının kapatılması, trafik ilişik kesme belgesinin alınarak, pasaporttan düşülmesi,
Konsolosluk çalışanlarına ait Taxfreecar® veya diplomatik muafiyetli şahıslara tahsis edilmiş ve Dışişleri Bakanlığı takrir belgeli otomobillerin gümrük, yurtdışı transit veya giriş ve çıkış işlemleri,
NATO, Yabancı Basın, Spor kulübü yabancı Sporcuların Taxfreecar statüsünde araçlarını Türkiye’de kullanabilmeleri için Türkiye’de kayıt, plaka, tescil, Gümrükleme hizmetleri.
Yurtdışı temsilciliklerinde görevli diplomat, subay, astsubay ve ataşelerimize Türkiye’den yabancıların satmış oldukları, Taxfreecar® araçların temini; bu araçların adlarına yurtdışına çıkışı (ihracat), kesin dönüşlerinde ülkeye girişi (ithalat) ve her türlü lojistik hizmetleri,
Normal araç ithalatına ait Gümrükleme Hizmetleri (T.C vatandaşlarının Gümrük vergileri ödenerek sıfır araç ithalat işlemleri, otomobil millileştirme),
Antika otomobil ithalatına ait Gümrük müşavirlik hizmetleri,
Kazakistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan, Rusya, Afrika gibi ülkelerde satmak amacıyla Türkiye’den Taxfreecar statüsünde bulunmuş araçların satın alınması durumunda oluşacak çıkış işlemleri ve uluslararası geçici plaka ile sigorta poliçelerinin temin edilmesi,
Bedelsiz araç ithalatı, lojistiği,( Türkiye’ye kesin dönüş ) Danışmanlık
Araç sigorta hizmetleri, (KASKO ve Zorunlu Trafik Sigortası, uluslararası nakliye sigortası)
Yurtiçi ve yurtdışı geçici araç ve ev eşyası depolama hizmetleri,
Gümrükle ilgili sorunlarda hukuki danışmanlık,
Özürlü araç lojistiği ve danışmanlık,
9ekim’in Grup firması ile yabancı personel çalışma müsaadesi ve ikamet izinleri danışmanlığı, yabancı personele çalışma izni alınması.
9ekimin diğer grup firmaları ile uluslararası kapıdan kapıya ev eşyası nakliyesi ve Ev Eşyası Gümrükleme hizmetleri.
Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İletişim

  • Selenium Residence B Blok D:121, Ataköy, Bakırköy / İstanbul
  • Ofis: +90 444 12 37
    Mobil: +90 532 546 74 76
  • [email protected]