Şirketimiz, 9Ekim Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri'ne hoşgeldiniz!
en_US English
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği
(Pzt - Cuma)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği

Gümrük Müşavirliği

Gümrük müşavirliği (gümrükleme) hizmetlerimiz

9Ekim Şirketler Grubunun ilk üyesi olan firma, 1987 senesinden bu yana dış ticaret firmalarına gümrük müşavirliği hizmetleri sunmaktadır.

1996 yılında uluslararası ev eşyası taşımacılığına yönelik gümrükleme işlemleri, Taxfreecar® (mavi plaka, yabancıdan yabancıya otomobil, vergisiz araba olarak da bilinir) gümrükleme işlemleri, Türkiye’ye kesin dönüş veya Türkiye’den nakil durumunda oluşan ev eşyalarına ait gümrükleme işlemleri, nakli ve yabancı personelin (expat) relokasyon süreçlerinde oluşan gümrükleme işlemleri konusunda uzmanlaşarak yasal lisansı ve yabancı dil bilen uzman personeli ile bugüne dek binlerce kişi ve kuruma hizmet sunmuş, alanında büyük bir deneyim sahibi olmuştur. Özellikle kişilere yönelik tüm hizmetler, resmi gümrük müşavirliği yetkisi dahilinde yabancı dil bilen deneyimli personel tarafından herhangi bir dış kaynak kullanılmaksızın tamamen şirket bünyesinde sunulmaktadır. Ticari gümrükleme konusunda firmaların işlemleri sadece proje bazlı olarak yüksek kapasiteli işlem talepleri gelmesi halinde değerlendirilmektedir. Muafiyetli, geçici ithalat kapsamı haricindeki ticari gümrükleme işlemleri, sadece ticari eşya gümrükleme hizmetleri sunan ve iş ortağımız gümrük müşavirlik firmasına yönlendirilmektedir.

Firmaların ticari gümrükleme ile ilgili taleplerini irtibat bölümünde bulunan formu doldurarak tarafımıza iletmeleri durumunda ilgili talep firma yöneticileri tarafından değerlendirme altına alınacaktır.

İHTİSAS GÜMRÜKLEME HİZMETLERİ

Şirketimiz, Türkiye’ye çalışmak veya öğrenim görmek üzere ya da yurt dışında emekli olarak daimi veya geçici ikamet amaçlı gelen yabancı uyruklu şahısların, konsolosluk misyonlarının, NATO ve basın mensuplarının beraberlerinde veya sonradan getirmiş oldukları gümrük muafiyetli yabancıdan yabancıya araba, mavi plaka otomobil, MA plaka, Taxfreecar olarak adlandırılan, geçici ithalat kapsamındaki araçlarının giriş çıkış gümrükleme ve her türlü anahtar teslim lojistik işlemlerinde yetkin çözümler sunar.www.taxfreecar.net isimli portal sitesi ile bu konuda bilgilendirilmelerde bulunur. 9ekim, Taxfreecar® gümrükleme işlemlerinin sonuçlandırılması konusunda Türkiye BMW ve Land Rover distribütörü BORUSAN firmasının muafiyetli araçlar bölümünün uzun yıllar çözüm ortağı olmuştur (Misafir araçların Türkiye’de satışının yasak hale gelmesinden önce).

Yurtdışında 24 aydan fazla kalmış Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve Türk diplomatik misyonun yurda kesin dönüşlerinde getirdikleri gümrük muafiyetli ev eşyalarının gümrükleme işlemlerini talep halinde paketleme, depolama, iç nakliye, hamaliye şeklinde A’dan Z’ye komple lojistik hizmetleri kapsamında yürütmektedir. Şirketimiz, yurtdışında üyesi bulunduğu birçok organizasyon sayesinde dünyanın her yerinde aynı kalitede hizmet verebilecek acente ağına sahip konumdadır. Yurtdışından Türkiye’ye eşyalarını gönderecek kişilere, bulunduğu ülkedeki çalıştığımız acente önerilir.

Şirketimiz, Türkiye’den görev veya nakil gibi herhangi bir sebeple ayrılan kişi ve ailelerin ev ve zati eşyalarının deniz, hava ve kara yolu ile çıkış işlemlerinde oluşacak gümrük müşavirlik işlemlerini ayrıca talep halinde C3 belgesine sahip iş ortakları ile paketleme, depolama, iç ve uluslararası nakliye, hamaliye şeklinde A’dan Z’ye komple lojistik hizmetlerini sunabilmektedir.

Şirketimiz, Türkiye’ye çalışmak veya öğrenim görmek üzere ya da yurt dışından emekli olarak geçici ikamet amacıyla yerleşen yabancı şahısların, konsolosluk, NATO ve yabancı basın mensuplarının beraberlerinde veya sonradan getirmiş oldukları gümrük muafiyetli ev eşyalarının veya zati eşyalarının kati veya geçici ithalatına ilişkin gümrükleme hizmetleri yürütmektedir, 9 Ekim bu konuda uluslararası piyasada tanınmış yüzlerce referansa sahiptir.

Şirketimiz, Türkiye genelinde mevcut NATO ve KONSOLOSLUK mensuplarının beraberlerinde veya sonradan getirmiş oldukları gümrük muafiyetli ev eşyalarının, zati eşyalarının ve taşıtlarının, takrir muhteviyatı eşyaların geçici ithal yolu ile Türkiye’ye giriş veya çıkışlarına yönelik gümrükleme hizmetleri sunmakta ayrıca ilgili misyonun talebi üzerine c3 belgesine sahip iş ortakları ile paketleme, depolama, iç ve uluslararası nakliye, hamaliye şeklinde A’dan Z’ye komple lojistik hizmetleri kapsamında da hizmet sağlayabilmektedir. 9ekim İstanbul Amerikan Konsolosluğunun diplomatik misyonlarının güvenle tercih ettiği ve referans gösterdiği bir firmadır.

Şirketimiz, yolcuların yurt dışından beraberlerinde veya değişen süreler içerisinde getirilen ya da yurt dışına götürülecek, yolcuların kendi kullanımlarına mahsus, gayri ticari nitelikteki kullanılmış veya kullanılmamış zati eşyaların hava, kara ve deniz yollarında oluşan gümrükleme işlemlerini sorunsuzca en hızlı şekilde çözümler.

Firmamız tarafından Türkiye fuar ve organizasyonlar (Konser, F1 GTO yarışları, yarışlar, etkinlikler vb. ) için ATA karnesi kapsamında gelen eşyaların giriş, çıkış ve talep halinde kati ithalat gümrük müşavirliği hizmetleri sunulmaktadır.

Türkiye’ye kesin dönüş sırasında, İthalat bedeli için döviz transferi yapılmadan yurt dışında elde edilen ve yurda getirilmesi mecburi olmayan dış kazanç ve tasarruflarla satın alınan motorlu ve motorsuz özel nakil vasıtaları, kullanılmış ev eşyası, işyeri nakli suretiyle getirilen sermaye malları, teknik malzemeler ile büro ve dükkan malzemelerinin bazı şahsi ve ticari mahiyette eşyanın (ilgili eşyaya naklihane hakkı, permi de denilmektedir) yurda ithalinde oluşan gümrük müşavirlik hizmetleri firmamız tarafından sunulmaktadır.

Türkiye’den kesin veya geçici olarak çıkacak ya da Türkiye’yi terk edecek kişi veya ailelerin ve diplomatik ve silahlı kuvvetlerin ordu mensuplarının ev eşyalarının gümrükleme işlemleri sorunsuzca ve hızlı bir şekilde çözümlenir. Uluslararası evden eve ev eşyası taşıması C3 belgesine sahip iş ortakları ile paketleme, hamaliye, yurt içi nakliye, yurt dışı nakliye ve yurt dışı gümrük veya eve teslim şekli ile komple çözümler dahilinde de hizmet seçeceği mevcut olup, bu konuda firmamızın alt yapısı sorunsuz bir hizmet sunar. Ev eşyaları ve kişisel zati eşyaların taşınmasında firmamızın 20 yıllık deneyimi bulunmaktadır.

Şirketimiz, Türkiye’de görev yapan yabancı konsolosluk ve büyükelçiliklere, aynı zamanda bu birimlerde görev yapan diplomatlara ev eşyaları, kişisel eşyaları ve araçlarının takrir belgesi kapsamında kapıdan kapıya teslim modelinde hizmet sunmaktadır. Bu konuda başta İstanbul Amerikan Konsolosluğu ve Suudi Arabistan Konsolosluğunun referanslarına sahip olan firmamız, birçok dili akıcı olarak bilen deneyimli elemanları ile ilgili gümrük işlemlerini güvenle yürütür.

Türkiye’de yerleşik bulunan Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişi veya şirketler, vergilerini ödeyerek yurt dışından, Türkiye’de distribütörleri olsun veya olmasın, diledikleri araçları sipariş ederek, aracın sıfır olması kaydı ile ithal etme hakkına sahiptir (Kullanılmış 2. el araç ithali yasaktır). Firmamız yurt dışından ithal edilecek yeni model sıfır araçların gümrük müşavirlik hizmetlerini sunar.

Firmamız, Türkiye’den yurt dışına satılmak veya yurt dışında sahibi tarafında kullanılmak amaçlı ya da kişilerin Türkiye’den çıkışlarında gidecekleri veya yeni yerleşecekleri ülkelerde kullanacakları araçların gümrükleme işlemleri konusunda uzman olup, bu konuda artı olarak dünyanın her noktasına uluslararası araç nakliye hizmetleri dahilinde kombine taşıma yapar. Bireysel veya toplu araç olması fark etmeksizin kişi veya kurumlar bu konuda firmamızdan destek alabilirler.

Özellikle yaz aylarında Türkiye’ye gelen ve yurdumuzda kendi araçlarını TRİPTİKLİ şeklinde pasaportlarına kayıtlı olarak kullanmak isteyen turistler, Türkiye’de yaşayan emekli yabancılar ve Türk gurbetçilerin bizzat kendileri ülkelerinden araçlarını sürerek getirmek istememeleri halinde bir taşıma aracı ile Türkiye’ye gelen araçlarının giriş ve çıkışlarında oluşacak gümrük işlemleri, şirketimiz tarafından yürütülmektedir. Firmamız aynı zamanda uluslararası araç nakliye hizmetleri dahilinde dünyanın her noktasından otomobillerin uluslararası taşıma hizmetini de sunabilmektedir. 24 Ay süre ile Türkiye’de yabancı plaka ile araç kullanılması hakkı bazı şartlar dahilinde herkese verilmiştir.

Türkiye’de yerleşik bulunan Türk vatandaşları ya da yabancı uyruklu kişi veya şirketler, vergilerini ödeyerek yurt dışından, 1974 model ve altı antika otomobil statüsündeki araçları sipariş ederek ithal etme hakkına sahiptir. Firmamız yurt dışından ithal edilecek antika otomobillerin gümrük müşavirlik hizmetlerini sunmaktadır. Talep halinde antika otomobillerin uluslararası araç nakliye hizmetleri dahilinde dünyanın her noktasından kombine taşıma hizmetleri de sağlanmaktadır. Yurt dışından ithal edilecek antika araçların tavan kıymeti 18.000 $ olmak zorundadır.

Şirketimiz, yolcu beraberinde Türkiye’ye gelecek veya Türkiye’den ayrılacak olan kedi, köpek gibi evcil hayvanların Türkiye’ye giriş ve Türkiye’den ayrılışlarında oluşacak izin belgelerinin alınması ve gümrükleme hizmetlerini sorunsuzca ve hızlı bir şekilde tamamlar. Talep halinde kapıdan kapıya uluslararası nakliyesini yapar. Detaylı bilgi için www.evcilhayvantasima.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

Şirketimiz, Türkiye’den yurt dışına taşınacak evcil hayvanların gümrükleme işlemleri, evcil hayvanların yurt dışına çıkarılmasında yurt dışına gerekli izin belgelerinin alınması veya yolcu beraberi kedi ya da köpeklerin yurt dışına götürülmesinde nakliye organizasyonu işlemlerini profesyonelce çözümler. Yurt dışına gidecek kedi ve köpeklere ilişkin gümrük işlemleri, söz konusu evcil hayvan herhangi bir şekilde hırpalanmadan, hızlı ve konforlu şekilde gerçekleştirilir. Detaylı bilgi için www.evcilhayvantasima.net adresini ziyaret edebilirsiniz.

9ekim’in ihtisas konusuna giren gümrükleme işlemlerinde ön fizibilite ve son güncel mevzuat kullanılarak yazılı ve ücretli olarak verilecek rapor dahilinde danışmanlık hizmetleri sunulur. İlgili rapor ve ön fizibiliteler firmanın gümrük müşavirleri tarafından sağlanmaktadır. 9ekim gümrük müşavirlerinin 5 adet gümrük müşavirlik eğitim ve mevzuat kitabı ve gümrük mevzuatı hakkında birçok makaleleri mevcuttur.

Firmamız, talep halinde özelikle Türkiye’den çıkan ev eşyalarının ve kişisel eşyaların kapıdan kapıya teslim modeli dahilinde yurt dışı varış noktalarında oluşacak gümrükleme hizmetleri sunabilmektedir. Özellikle Rusya Federasyonu ve Amerika gümrük idarelerinde büyük bir deneyime sahiptir. Türkiye’de ilk kez kapıdan kapıya gümrükleme hizmetleri modelini sunan 9ekim, bu konuda Türkiye?de tek gümrük müşavirliği firması unvanına sahip olup, bu konuda rakipsizdir. Türkiye’de kapıdan kapıya teslim modeli ilk kez uzun yıllardan beri 9ekim firmasını tercih eden Anadolu Grup EFES PİLSEN’in 2006 senesinde Türkiye’den Moskova’ya atanan üst düzey yöneticisinin gümrük işlemleri ile başlamıştır. Bu ve buna benzer durumlarda talep halinde 9ekim özellikle üst düzey yönetici ve CEO’ların ev eşyaları ve zati eşyaları için güvenli ve risksiz lojistik hizmetleri sunar. Dünyanın tüm varış ve çıkış noktalarında bu hizmet sağlanabilmektedir.

9ekim, yurt içi ve yurt dışında bulunan hizmet sağlayıcı firmaların modern depoları ile uygun fiyatlarla sorunsuz depolama hizmeti sağlamaktadır. Depo ve antrepolarımızda üst düzey profesyonel güvenlik hizmeti verilmektedir. En son teknoloji kullanılarak inşa edilmiş olan antrepolarımızda kapalı devre güvenlik sistemi mevcuttur.

Firmamız, Gümrük işlemlerinde oluşan uyuşmazlıklara ilişkin:

  • a-) İdari itiraz aşamasında itirazların hazırlanması ve takipleri
  • b-) Yargı aşamasında dava dilekçelerinin hazırlanması ve takipleri

Konularında destek vermektedir.

Özellikle yabancı personel çalıştıran firmaların insan kaynaklarında yabancı personelin relokasyon süreçlerinden sorumlu personelin kendilerini ilgilendiren gümrük süreçleri ve takip konularında gerekli ön bilgi ve eğitimlerinin verilmesi hizmetleri firmamız tarafından sunulmaktadır.

Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İletişim

  • Selenium Residence B Blok D:121, Ataköy, Bakırköy / İstanbul
  • Ofis: +90 530 307 83 23
    Für Deutsch: +491637972651
  • [email protected]