Şirketimiz, 9Ekim Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri'ne hoşgeldiniz!
en_US English
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği
(Pzt - Cuma)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği

Yabancı Personel Danışmanlığı

Yabancı personel çalışma ve oturma izni danışmanlığı, Türk vatandaşlığı

9Ekim Relokasyon, 1994 yılından beri Türkiye’de çalışma izni almak isteyen yabancı uyruklu işçi ve personele, danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ülkemizde son yıllarda artan yabancı sermaye girişi ile yabancı personel çalıştırmak isteyen firmaların sayısı ve Türkiye’de çalışma izni başvurularının oranı artmıştır. Yabancı personel relokasyon hizmetlerinde kalite beklentisinin artması, insan kaynakları departmanlarını güven içinde uzun vadeli çalışabilecekleri relokasyon firması arayışına itmiştir. 9Ekim Relokasyon, deneyimi, uzman personeli, uluslararası bağlantıları ve yasal mevzuat hakkında bilgisiyle sektörün beklentilerine yanıt vermiş, kendi alanında bir markaya dönüşmüştür.

9Ekim profesyonel ve deneyimli bir yabancı çalışma izni danışmanı olarak başvuru öncesini de içeren sistemli, dikkatli ve yoğun bir çalışma yürütür. Çalışma izni alma şansı olmayan veya düşük olan personel için başvuru yapılmaması konusunda gerekçelerini belirterek firmayı uyarır. Çalışma izni başvurusunun olumlu olabilmesi için şahıs ve/veya firmadan destekleyici ek bilgi ve belgeleri talep ederek, çalışma izni başvurusunu gerçekleştirir.

Yabancı çalışma izni başvurusu için verilen belgeler, yasa ve yönetmeliklere uygun olmasına rağmen Çalışma Bakanlığı bazen bilgi ve belgeleri farklı yorumlayarak başvuruları olumsuz yanıtlayabilir. yabancı çalışma izni başvurularında son ve kesin kararı Çalışma Bakanlığı vereceği için, bakanlığın değerlendirme ve görüşünden önce, hiçbir otorite, kurum ya da kişinin başvurunun olumlu sonuçlanacağı konusundaki hükmüne güvenmemelisiniz.

Çalışma Bakanlığı inceleme ve değerlendirme kriterlerini çok iyi bilen, yasa ve yönetmelikleri titizlikle takip eden ve yüzlerce kez başvuru dosyası hazırlamış bir firma olarak 9ekim yabancı çalışma izni başvurusunun olumlu sonuçlanma olasılığını artırır.

Yabancı çalışma izninde ilk başvuru çok önemlidir, çünkü çalışma izni başvurusu ret / olumsuz yanıtlanan yabancı personel için 1 sene boyunca yeniden başvuruda bulunulamaz. Ayrıca ilk başvurunun reddedildiği bilgisi tüm şirket kayıtlarında yer alacağı için sonraki başvuruları da olumsuz yönde etkileyebilir. Eksik ya da yanlış düzenlendiği, gerektiği şekilde takip edilmediği için ret cevabı alan başvurular nedeniyle birçok firma zaman ve prestij kaybına uğramıştır. Firmanın başarısı için önem arz eden bir personel başvurusunun reddedilmesi yüzünden motivasyonunu yitirecek, bu da şirketin maddi ve manevi kaybına neden olacaktır.

Yabancı çalışma izni alma sürecini başından itibaren dikkatle planlayıp, profesyonelce yürüten 9ekim, öncelikle işveren ve çalışan durumundaki gerçek ve tüzel kişilerin çalışma izni için gerekli belge ve bilgilerini inceler, tüm olasılıkları ve reddedilme risklerini ortaya koyar. Değerlendirme sonucu müşterilerinin içinde bulundukları durum ve beklentileri konusunda somut öngörüler üreterek firmanın işgücü, zaman ve prestij kaybetmesini önler.

Yabancılara Çalışma İzni Alma Aşamaları

Çalışma İzni Başvurusunda İstenen Belgeler
Çalışma İzni Çeşitleri (Özel)
Çalışma İzni Çeşitleri (Genel)

Biliyor muydunuz?

%86 pazar payı ile sektörünün lideri ve Türkiye’de bira denince akla gelen ilk marka olan Efes Pilsen, 2006 yılından beri Türkiye ve dünyada (Rusya, Gürcistan, Moldova, Kazakistan ve yurtdışındaki 14 bira fabrikası iştiraklerinde) görev alan yabancı personelinin relokasyon hizmetleri için 9Ekim’i tercih ediyor!

Şirket Kültürü Kurumsallık Uzmanlık Doğru İnisiyatif

Kurumsal bir kültürüne sahibiz, çalışanlarımıza eşit davranır, onların kişisel/mesleki eğitimini geliştirmek için özel eğitimler veririz.

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların dışına çıkmayız. Deneyimli personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve uygularız.

Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde dört ayrı dil akıcı bir şekilde konuşulmakta ve yazılmaktadır.

Uyguladığımız her karar bir iş gerekçesine bağlıdır. İşimiz gereği daha fazla öğrenir ve bu öğrendiklerimizi hizmetlerimizde uygularız.

İletişim / Whatsapp