Şirketimiz, 9Ekim Gümrük Müşavirliği ve Danışmanlık Hizmetleri'ne hoşgeldiniz!
en_US English
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği
(Pzt - Cuma)
[email protected]
Ataköy, Bakırköy / İstanbul
9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği9Ekim Gümrük Müşavirliği

Relokasyon nedir?

Relokasyon (ingilizce: relocation) – yeniden yerleşme, bir yerden, şehirden ya da ülkeden başka bir yere, şehre ya da ülkeye süresiz ya da belli bir süre için yerleşmektir.

Bir kişinin ve ailesinin yeni bir ülkeye ilk yerleşme sürecinde ihtiyaç duyduğu; yeni geldiği ülkeye hızlı uyum sağlaması, konaklama yeri sağlanması, yeni ikamet ve çalışma yerine kayıtların tamamlanması işlemlerinin bütününe relokasyon denilmektedir.

Bu işlemleri yapan firmalara, relokasyon firması adı verilir. Bir relokasyon firmasının sunması beklenen geniş ölçekli hizmetler; başlıca üç alana ayrılabilir: Yönlendirme, Yerleştirme ve İdare.

Yönlendirme hizmetleri; çevrenizdeki alışveriş merkezleri ve diğer olanakların tanıtılması, banka hesaplarının açılması, sigorta sağlanması ve dil okulu bulunmasını içerir.

Yerleştirme hizmetleri; size en uygun konutun sağlanması amacını güder.

İdare hizmetleri; vize, ikamet tezkeresi, sürücü belgesi gibi belgelerin temin edilmesi ve diğer resmi işlemlerin yürütülmesi sürecinden oluşur.

Relokasyon firmalarının hizmet sunduğu alanlar arasında resmi belgelerin tercümesi ve okul tanıtımları gibi servisler de yer almaktadır.

Ekonomik bakımdan yaklaşıldığında, relokasyon servislerinin kullanımı, her tür kuruluşa gözle görülür yarar sağlar. Kalıcı bir relokasyon hizmeti sağlanması, insan kaynakları ve finansal kaynakların işbirliğini gerektirir. Relokasyon servislerinin kullanımı, çalışanları relokasyona teşvik ederek şirketler ve kuruluşlara destek sağlar. Ev ve iş ortamlarında yaşanılacak değişiklikler, stres yaratabilir. Bir relokasyon uzmanının görevi, çalışanların endişelerini gidererek güven kazandırmak ve yol göstermektir. Bu şekilde çalışanlar işlerine odaklanabilecekleri için, relokasyon hizmetleri hızlı ve verimli eleman garantisi sunar.

Leave A Comment